Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Számomra azonban Hrutka János kirúgása sem lenne szimpatikusabb, csak mert a munkáltatója nyíltan mondja ki, hogy a véleményéért történt.
„Mielőtt Bede Márton a gatyájába csöppen a függetlenségtől, a csapat hivatalos oldalára kattintva nézzük, kik a szponzorai, akik szerinte átlátható és független működést biztosítanak: a Nike, a Coca Cola, a McDonalds kávézó brandje, sporfogadó irodák, kereskedelmi bankok, kriptovaluta cégek (átláthatóság, ugye).
(...)
És ezek azok a tőkeforrások, amik fenntartják a Bede által tisztának, függetlennek és transzparensnek láttatott Herthát. Nos, szerintem meg amíg ki nem derül, hogy Mészáros Lőrinc földalatti üzemekben dolgoztat gyerekeket Kaleta Gábor műszakvezető felügyeletével, addig a Hertha szponzoraihoz képest a NER-oligarchák szállodafelújításai napközis csínytevések. És nem, ne jöjjünk azzal, hogy az egyik közpénz lenyúlás, a másik meg piac, mert a közpénz be nem fizetése éppen úgy az adófizetőket károsítja, az említett cégek pedig szegényebb (vagy nem is olyan szegény) országok komplett éves költségvetéseit lopják el azzal, hogy nem adóznak sehol.
Független, transzparens intézmény?
Ahogy Bede Márton független, úgy lehet, hogy ez az intézményrendszer is. Számomra azonban Hrutka János kirúgása sem lenne szimpatikusabb, csak mert a munkáltatója nyíltan mondja ki, hogy a véleményéért történt.
Ezt ugyanis polgáribb helyeken (nem a 444 szerkesztőségében) nem átláthatóságnak hívják, hanem hatalmi arroganciának.”